غربی‌ها حقوق زنان را دستاویز مداخله در امور داخلی کشورها کرده‌اند/ تحقیر زن در غرب

۲۴ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۳ کد : ۳۹۲۳۳ آینه دانشگاه
یک فعال دانشجویی گفت: غرب با رویکردی ریاکارانه و با نقض‌ گسترده حقوق زنان، انگشت اتهام خود را پیوسته به سمت دیگر کشورها نشانه گرفته و آن را به دستاویزی برای مداخله در امور داخلی آنها مبدل ساخته است.
غربی‌ها حقوق زنان را دستاویز مداخله در امور داخلی کشورها کرده‌اند/ تحقیر زن در غرب


مرضیه افشارنیا فعال دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره تحقیر زن در غرب گفت: خشونت علیه زنان در همه جای جهان مذموم انگاشته و همگان در پیشگیری و مقابله با آن مسئولیت دارند، اما غرب و در راس آن آمریکا با رویکردی ریاکارانه و نادیده انگاشتن نقض‌های گسترده حقوق زنان، انگشت اتهام خود را پیوسته به سمت دیگر کشورها نشانه گرفته و آن را به دستاویزی برای مداخله در امور داخلی آن ها مبدل ساخته است.

 دبیرکل مجمع اسلامی دانشجویان واحد فلاورجان ادامه داد: ایالات متحده آمریکا در دهه‌های گذشته همواره داعیه‌دار دفاع از مبانی و اصول حقوق بشر بوده و بر همین مبنا و به نام حقوق بشر در سایر کشورها اظهارات مداخله جویانه داشته است.

وی افزود: بدیهی است که دولتمردان این کشور موضع‌گیری در خصوص وضعیت حقوق بشر در جهان را بر مبنای ترجیحات و منافع سیاسی انجام می‌دهند و همین رویه موجبات استفاده ابزاری آمریکا از موضوع حقوق بشر را در سطح بین‌المللی و وضع تحریم‌های اقتصادی و تحمیل فشارهای سیاسی علیه کشورهای مستقل را فراهم ساخته است. درحالیکه در داخل آمریکا نیز شاهد نقض مکرر حقوق حقه بشر و حقوق زنان هستیم.

افشارنیا یادآور شد: با توجه به این واقعیات است که مقام معظم رهبری نیز همواره بر تلاش برای افشای ماهیت ضد حقوق بشری دولت آمریکا تأکید داشته‌اند و نامگذاری هفته حقوق بشر آمریکایی نیز در همین راستا است تا بدین ترتیب عدم صداقت و صلاحیت آمریکا در پیگیری مسائل حقوق بشری به تصویر کشیده شود.

وی تاکید کرد: نگاه اسلام به زن با نگاهی که غرب به زن دارد بسیار متفاوت است، اسلام برای زن جایگاه والایی قائل است و میان زن و مرد از لحاظ ارزش‌های انسانی در اسلام تفاوتی نیست، و رهبر انقلاب در تبیین این موضوع می‌فرمایند: « نگاه اسلام این است که زن و مرد از لحاظ ارزشهای انسانی برابرند:« إِنَّ المُسلِمینَ وَالمُسلِماتِ وَالمُؤمِنینَ وَالمُؤمِناتِ وَالقانِتینَ وَالقانِتاتِ وَالصّادِقینَ وَالصّادِقاتِ وَالصّابِرینَ وَالصّابِراتِ وَالخاشِعینَ وَالخاشِعاتِ وَالمُتَصَدِّقینَ وَالمُتَصَدِّقاتِ ...﴿احزاب:۳۵﴾»

text to speech icon

نظر شما :